Dostępni
Sobota, 12 | 10 | 2024
9:30
Hotel Warmiński
ul. Kołobrzeska 1, Olsztyn
Zapraszają
Chcemy postawić pytania:
Czym jest i jak rozumiemy "DOSTĘPNOŚĆ"- Dorosłych i Młodych?
Czy jako dorośli, mamy do odrobienia jakąś pracę domową w w/w temacie- szczególnie w kontekście obecnej kondycji Młodego Pokolenia?
Czy jesteśmy dostępni dla Młodych- fizycznie, emocjonalnie, duchowo?
"Czy to ja mam sieć, czy to sieć ma mnie"- czy "medializacja" robi nam wszystkim "kuku"?
Jak zrozumieć Młodych, jak ich realnie usłyszeć i właściwie odpowiedzieć?
Prelegenci
dr Maciej Dębski
Założyciel i prezes FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG
Socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli.
W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym. Wykładowca w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego. Tata 18-letniej Idy i 8-letniego Antosia.
dr Agnieszka Kozak
psycholog i psychoterapeuta
Działam wielokierunkowo – lubię, to co robię i gdy to, co robię ma sens – zmienia ludzi i pomaga im mieć życie na miarę swoich potrzeb i pragnień.
Zaczęłam swoją pracę jako nauczyciel akademicki pod skrzydłami Mistrza i Nauczyciela, profesora Adama Bieli.
To Jemu zawdzięczam to, że jestem psychologiem, który pracuje z misją zmieniania świata.
Szybko zaczęłam pracę trenera, konsultanta i coacha wspierając biznes w zmianie kultury organizacyjnej.
Ucząc się i szkoląc dotarłam do miejsca, w którym jako psychoterapeuta towarzyszę ludziom z czułością w docieraniu do ich prawdy o sobie samych.
Łączę wszystkie te role, by dawać najwyższą i najczulszą jakość spotkania, którego celem jest relacja z drugim człowiekiem, bo przecież w życiu chodzi o to, żeby kochać i być kochanym.
Autorka i współautorka takich książek jak:
- Uwięzieni w słowach rodziców
- Uwięzieni we własnej głowie. Jak zrozumieć przeszłość i mieć szczęśliwsze życie
- Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie
- Dogadać się z innymi, czyli Porozumienie bez Przemocy nie tylko w życiu organizacji
Grzegorz Baczewski
Lekarz, seksuolog, terapeuta
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierunku Nauki o Rodzinie Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, kierunku Seksuologia kliniczna Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Posiada certyfikat Studium Reintegracji Społecznej oraz New Experience for Survivors of Trauma (Nowe Doświadczenie dla Osób Dotkniętych Traumą). W swojej pracy zajmuje się zaburzeniami lękowymi, depresją, sytuacjami utraty czy kryzysami egzystencjalnymi. Ma doświadczenie w terapii par, poradnictwie chrześcijańskim, oraz prowadzi spotkania przedmałżeńskie.