O prowadzącym

Igor Rotberg

Psycholog, psychoterapeuta, trener

Prowadzi szkolenia z zakresu psychoterapii i wykłady psychologiczne, a także konsultacje z zakresu praktycznego zastosowania integracyjnej terapii osób po traumie i osób z zaburzeniami osobowości oraz grupy ćwiczeniowo-konsultacyjne dla psychoterapeutów. Autor książek traktujących o psychoterapii.

Webinar

Usłyszeć potrzeby – o życiu w kontakcie ze sobą i innymi

Wiele koncepcji psychologicznych wskazuje na to, że umiejętność zaspokajania potrzeb jest jednym z kluczowych czynników osiągania przez nas dobrostanu. Wspiera również nasze zdrowie psychiczne. Słyszymy często, że nie tylko chodzi o słuchanie swoich potrzeb, ale też umiejętne ich zaspokajanie. Co to jednak znaczy w praktyce? Od czego zacząć albo na co zwracać uwagę? Czy wszyscy mamy te same potrzeby, czy też każdy z nas ma inne? A co z zaspokajaniem potrzeb innych ludzi?

Podczas tego webinaru Igor Rotberg opowie nam nie tylko,czym są potrzeby i jak je rozpoznawać u siebie i innych ludzi, ale również o tym, jak mówić o swoich potrzebach i słuchać o potrzebach innych, jak radzić sobie w sytuacjach, kiedy potrzeby nie są zaspokojone oraz jak nie wpaść w pułapkę zaspokajania swoich potrzeb kosztem relacji z innymi ludźmi.

Odtwórz wideo